mapka

44-100 Gliwice
ul. Górnych Wałów 46     (I piętro)
Tel: 32 231 61 89
Tel/Fax: 32 231 13 50


Godziny pracy:

Poniedziałek       9.00 - 15.00

Wtorek                9.00 - 15.00

Środa                14.00 - 20.00

Czwartek             9.00 - 15.00

Piątek                11.00 - 20.00

 

Halina Kondratowicz-Majka

Dr Halina 

Jarosław Majka

Dr Jarek 

Mamy już profil na Facebooku. Zostań naszym fanem!

PFR

W naszych gabinetach higienę stomatologiczną wykonujemy za pomocą zabiegów: SKALINGU, PIASKOWANIA oraz KIRETAŻ.

Skaling  to zabieg usuwania kamienia nazębnego za pomocą ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych.
Kamień nazębny może powstawać nad i pod dziąsłem powodując stany zapalne przyzębia. Jest on zagrożeniem dla zębów dziąseł oraz stanowi problem natury estetycznej. Zabieg ten powinien być wykonywany minimum 1-2 razy do roku.

Piaskowanie jest zabiegiem usuwającym przebarwienia i osad z zębów za pomocą podawanego pod ciśnieniem strumienia wody i  powietrza  z tzw. piaskiem stomatologicznym (wodorowęglan sodu). Zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu wszystkich powierzchni widocznych oraz trudno dostępnych miejsc każdego  z zębów. Zabieg jest praktycznie niebolesny, trwa ok. 30 min. Po zabiegu piaskowania zęby są oczyszczone i wypolerowane. Zaleca się usuwanie osadu co 6-12 m-cy. Piaskowanie polecane jest szczególnie pacjentom palącym, ortodontycznym oraz przed zabiegiem wybielania zębów.

Kiretaż to zabieg wykonywany podczas leczenia chorób przyzębia, które pogłębiają się w trakcie rozwoju parodontozy. Zabieg polega na bardzo dokładnym usunięciu z kieszonki kamienia nazębnego oraz ziarniny z korzenia, których obecność rozwija stan zapalny.W efekcie choroba ustępuje, rany się goją a osłabiona warstwa nabłonka zaczyna się odbudowywać. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

                     Higiena stomatologiczna: piaskowanie poddziąsłowe, scaling