mapka

44-100 Gliwice
ul. Górnych Wałów 46     (I piętro)
Tel: 32 231 61 89
Tel/Fax: 32 231 13 50


Godziny pracy:

Poniedziałek       8.00 - 20.00

Wtorek              8.00 - 20.00

Środa                8.00 - 20.00

Czwartek           8.00 - 20.00

Piątek                8.00 - 20.00

 

Halina Kondratowicz-Majka

Dr Halina 

Jarosław Majka

Dr Jarek 

Mamy już profil na Facebooku. Zostań naszym fanem!

 

Opis projektuOpis Projektu

Pracownia RTG

Pracownia RTG w naszej Praktyce wyposażona została w bardzo nowoczesne urządzenia diagnostyczne. Pozwalają z niezwyką precyzją zobrazować badane tkanki, równocześnie są bezpieczne i przyjazne dla Pacjenta. Urządzenia wykorzystują technologię cyfrową, która pozwala na redukcję dawki promieniowania do 10 razy w porównaniu do tradycyjnych technik obrazowania.

Tomografia komputerowa 3D Multi FOV

Dzięki dofinansowaniu projektu inwestycyjnego „Wprowadzenie nowoczesnych metod diagnostycznych w Spółce Partnerskiej Praktyka Stomatologiczna Jarosław Majka, Halina Kondratowicz-Majka w Gliwicach.“ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 nasza praktyka została wyposażona w nowoczesny tomograf komputerowy.

Posiadany przez nas tomograf wolumetryczny wiązki stożkowej posiada 4 pola obrazowania różniące się wielkością i rozdzielczością obrazu. Oprogramowanie umożliwia uzyskanie trójwymiarowego obrazu na ekranie komputerowym. Niemal 100 krotnie niższa dawka w porównaniu z medycznymi tomografami pozwala na bezpieczne stosowanie takiego badania, nawet u dzieci. Każdy zabieg chirurgiczny (implantacja, podniesienie dna zatoki, usunięcie zęba zatrzymanego, resekcja wierzchołka) jest poprzedzony zdjęciem tomograficznym. Zapewnia to bezpieczeństwo i sukces leczenia.

Tradycyjne zdjęcia pantomograficzne wykonujemy w formacie cyfrowym, co redukuje dawkę pochłanianą przez pacjenta 10-krotnie.

Wykonujemy także badania tomografii zatok obocznych nosa na zlecenie lekarzy laryngologów oraz zdjęcia odległościowe i panoramiczne dla lekarzy ortodontów.

Radiografia cyfrowa

Pojedyncze zęby prześwietlamy w technice cyfrowej. Aparat rentgenowski o najmniejszym obecnie stosowanym ognisku lampy rtg w połączeniu z czujnikiem o wysokiej rozdzielczości daje znakomitej jakości zdjęcia do rutynowej diagnostyki. Minimalna dawka pozwala wykonać wiele zdjęć na jednej wizycie.

System Kontroli Jakości i Ochrony Radiologicznej w Pracowni Rentgenowskiej:

Pracownia Rentgenowska posiada zgodę właściwej terytorialnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na uruchomienie i stosowanie znajdujących się w niej aparatów diagnostycznych. Systematycznie przeprowadzane są kontrole narażenia pracowników i pacjentów na promieniowanie jonizujące. Nie stwierdza się przekroczeń dopuszczalnych dawek .

Symulacja zabiegu

Multi FOV

Przed implantacją

Po zabiegu

Drodzy Pacjenci!
 
W czasie pandemii SARS-CoV-2 wyposażyliśmy nasze gabinety zabiegowe i poczekalnię w nieustannie działające dezynfektory powietrza z technologią Plasmacluster firmy SHARP.Więcej tutaj…
 
Dla Państwa i naszego bezpieczeństwa używamy środków ochrony osobistej ( zgodnie z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Naczelnej Rady Lekarskiej).
 
W trosce o zdrowie Naszych Pacjentów wdrożyliśmy wiele specjalistycznych procedur, minimalizujących możliwość zakażenia się koronawirusem.
 
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, celem umówienia terminu wizyty.
Dbamy o ograniczenie kontaktu między kolejnymi pacjentami.
 
Prosimy o punktualne przybycie na wizytę.
Przywita Państwa Opiekun Pacjenta, który poprowadzi Państwo przez nowe procedury.
Prosimy postępować zgodnie z poleceniami Naszego Personelu.
 
Ufamy Państwu, podobnie jak Państwo ufacie nam, od blisko 30 lat.
Prosimy o podawanie rzetelnych informacji o Państwa kondycji zdrowotnej.
 
Wydłużyliśmy czas przeznaczony na wizytę u lekarzy.
( zgodnie z ideą Slow Dentistry dr. Miguela Stanleya ).
 W czasie przerw między kolejnymi pacjentami asystentki przeprowadzają dezynfekcję całego gabinetu zabiegowego oraz okrywają sprzęt osłonami jednorazowymi.
Wznowione zostały zabiegi w Gabinecie Higieny Stomatologicznej.
Jako jedyni w Gliwicach wykonujemy najskuteczniejszą higienizację nowoczesną metodą GBT ( Guided Biofilm Therapy by EMS ).
 
Dr Halina i Jarosław Majka z Zespołem.