mapka

44-100 Gliwice
ul. Górnych Wałów 46     (I piętro)
Tel: 32 231 61 89
Tel/Fax: 32 231 13 50


Godziny pracy:

Poniedziałek       9.00 - 15.00

Wtorek                9.00 - 15.00

Środa                14.00 - 20.00

Czwartek             9.00 - 15.00

Piątek                11.00 - 20.00

 

Halina Kondratowicz-Majka

Dr Halina 

Jarosław Majka

Dr Jarek 

Mamy już profil na Facebooku. Zostań naszym fanem!

PFR


Pracownia RTG

Pracownia RTG w naszej Praktyce wyposażona została w bardzo nowoczesne urządzenia diagnostyczne. Pozwalają z niezwyką precyzją zobrazować badane tkanki, równocześnie są bezpieczne i przyjazne dla Pacjenta. Urządzenia wykorzystują technologię cyfrową, która pozwala na redukcję dawki promieniowania do 10 razy w porównaniu do tradycyjnych technik obrazowania.

Tomografia komputerowa 3D Multi FOV

Dzięki dofinansowaniu projektu inwestycyjnego „Wprowadzenie nowoczesnych metod diagnostycznych w Spółce Partnerskiej Praktyka Stomatologiczna Jarosław Majka, Halina Kondratowicz-Majka w Gliwicach.“ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 nasza praktyka została wyposażona w nowoczesny tomograf komputerowy.

Posiadany przez nas tomograf wolumetryczny wiązki stożkowej posiada 4 pola obrazowania różniące się wielkością i rozdzielczością obrazu. Oprogramowanie umożliwia uzyskanie trójwymiarowego obrazu na ekranie komputerowym. Niemal 100 krotnie niższa dawka w porównaniu z medycznymi tomografami pozwala na bezpieczne stosowanie takiego badania, nawet u dzieci. Każdy zabieg chirurgiczny (implantacja, podniesienie dna zatoki, usunięcie zęba zatrzymanego, resekcja wierzchołka) jest poprzedzony zdjęciem tomograficznym. Zapewnia to bezpieczeństwo i sukces leczenia.

Tradycyjne zdjęcia pantomograficzne wykonujemy w formacie cyfrowym, co redukuje dawkę pochłanianą przez pacjenta 10-krotnie.

Wykonujemy także badania tomografii zatok obocznych nosa na zlecenie lekarzy laryngologów oraz zdjęcia odległościowe i panoramiczne dla lekarzy ortodontów.

Radiografia cyfrowa

Pojedyncze zęby prześwietlamy w technice cyfrowej. Aparat rentgenowski o najmniejszym obecnie stosowanym ognisku lampy rtg w połączeniu z czujnikiem o wysokiej rozdzielczości daje znakomitej jakości zdjęcia do rutynowej diagnostyki. Minimalna dawka pozwala wykonać wiele zdjęć na jednej wizycie.

System Kontroli Jakości i Ochrony Radiologicznej w Pracowni Rentgenowskiej:

Pracownia Rentgenowska posiada zgodę właściwej terytorialnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na uruchomienie i stosowanie znajdujących się w niej aparatów diagnostycznych. Systematycznie przeprowadzane są kontrole narażenia pracowników i pacjentów na promieniowanie jonizujące. Nie stwierdza się przekroczeń dopuszczalnych dawek .

Symulacja zabiegu

Multi FOV

Przed implantacją

Po zabiegu